Místní knihovna Žandov


O knihovně

 

 

Místní knihovna v Žandově je knihovnou neprofesionální. Dlouhou dobu pracovala v areálu mateřské školy. Prostory však již delší dobu nevyhovovaly.
Městský úřad v Žandově připravil projekt na opravu historického objektu Koruna (zastavila se v něm kdysi Marie Terezie) na ústředním náměstí pro potřeby kulturního multifunkčního zařízení a kanceláří MěÚ. Z regionálního operačního programu obdrželo město 31 milionů korun a část byla využita pro potřeby knihovny. Knihovna byla přestěhována na podzim 2010. Před stěhováním proběhla značná aktualizace fondu a jeho přebalení do nové fólie. Opravená budova má výtah, tak se do knihovny nyní lehce dostanou starší a imobilní lidé.
V roce 2014 byla knihovna nominována na cenu Knihovna Libereckého kraje. Díky městskému úřadu je fond knihovny pravidelně doplňován o nové knihy, nabídka titulů je pak pro čtenáře rozšiřována využíváním výměnných souborů z Městské knihovny Česká Lípa. K dispozici je veřejný internet zdarma, provoz knihovny je automatizovaný, využívá knihovní systém Tritius.


 

 

Kontakt: Místní knihovna Žandov, Náměstí 82, 471 07 Žandov  E-mail: mlk.zandov@seznam.cz